Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Dobry stomatolog

Dentysta Gliwice

Są to nerwy bezmielinowe włókna typu

Regulują przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Są to wypustki neuronów znajdujących się w zwoju szyjnym górnym. Są to nerwy bezmielinowe, włókna typu C, i są odpow

Boisz się wizyty u stomatologa? Nie ma powodów do obaw - Dobry stomatolog Dentysta Gliwice
iedzialne za słabo zlokalizowany, tępy ból.


Między warstwą Weila a odontoblastami, włókna tworzą gęsty splot pododontoblastyczny.


Erupcja (wyrzynanie) zębów mlecznych i stałych oraz eksfoliacja (wypadanie) zębów mlecznych zachodzi u każdego człowieka w określonym dla każdego zęba przedziale czasowym (dane przedstawiono w tabeli poniżej).


m-c – miesiąc, r. ż. – rok życia


Najczęstsząpotrzebny przypis chorobą zębów jest próchnica w skrajnych przypadkach może ona doprowadzić do ekstrakcji zęba. Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych tkanek i zastępowaniu ich materiałem zastępczym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Przygotowywanie profilaktycznych zabiegów stomatologicznych

Przeprowadzanie profilaktycznych zabiegów stomatologicznych jest obecnie bardzo częste. Do takich zabiegów należy zarówno przegląd stomatologiczny, jak i leczenie niewielkich ubytków zębowych oraz wprowadzanie u pacjenta odpowiednich leków. Wszystkie tego rodzaju zabiegi powinny zostać wcześniej zaplanowane nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również czysto stomatologicznych. Ich przygotowaniem zajmą się pracownicy konkretnej przychodni natomiast pacjenci będą musieli zadbać o to, aby odpowiednio przygotować jamę ustną i przyjść punktualnie o wybranej przez siebie godzinie. W przeciwnym razie leczenie ich zębów będzie bardzo utrudnione, a czasami nawet niemożliwe. Dlatego wszystkim pacjentom powinno zależeć na dostosowywanie się do sugestii dentystów.

Pełna opieka stomatologiczna obejmuje przegląd stomatologiczny, leczenie zębów, ich wybielanie oraz ewentualną ekstrakcję. Dlatego niektóre osoby korzystają z odpowiednich dla siebie pakietów stomatologicznych. Pozwala im to uniknąć ponoszenia zbyt dużych kosztów leczenia zębów. Jednocześnie zapewnia dostęp do najbardziej nowoczesnych narzędzi stomatologicznych spośród wszystkich dostępnych na rynku. Ważne jest również to, aby korzystanie z usług stomatologicznych było systematyczne i odbywane zawsze, kiedy pacjent zauważa u siebie jakieś zmiany na zębach. Stopień rozwoju współczesnej stomatologii pozwala na szybkie korzystanie z praktycznie wszystkich zabiegów dentystycznych, które są dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta.


Ciekawa hipoteza

Poza słodyczami nie najlepiej na stan zębów wpływa również... chleb nasz powszedni. Co mam na myśli? Zacznijmy od teorii.

Na podstawie tego jak wygląda uzębienie u zwierząt można określić ich sposób odżywiania się. Roślinożercy mają najlepiej rozwinięte siekacze, mięsożercy kły. Człowiek teoretycznie jest wszystkożernym typem ssaka.

Jednak chleb i produkty z ziaren (zwłaszcza takie, gdzie ziarno jest w całości) mogą powodować problem. I nie mam tutaj na myśli celiakii, czy nietolerancji glutenu. Po prostu zboża są twarde i bardzo "ścierne" - tak tez działają na nasze zęby - ścierają szkliwo, osłabiają je.

To tylko teoria, jednak wydaje się nie być pozbawiona sensu. Oczywiście to nie znaczy, że musimy rezygnować z jedzenia chleba. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko co wydaje nam się zdrowe, musi takie być.



© 2019 http://dobry-stomatolog.sportholiday.mazury.pl/